Blog about internet

Blog about internet, web, www, online shop, webshop, marketing etc

Fotografia obecnie

Fotografia obecnie

Fotografia

Historia fotografowania cofa ponad 500 lat wstecz kiedy znany Leonardo Da Vinci zrobił kompletnie 1-sze tak zwane urządzenie camera obscura. Jest to tylko pudełko z dziurką gdzie na przeciwległej ścianie tworzy się obraz odwrócony tego przedmiotu. Autorytet i również absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Krzysztof Woszczek którego stanowisko to naukowiec zapewnia, że wystarczyło tylko dwieście lat aby Jan Henryk Schultze odkrył, iż pewne elementy srebra nieźle odbijają wszelkie światło na bardzo różnych powierzchniach.

Dopiero 100 lat później fotografia rozpoczęła się w pełnej okazałości rozwijać, robiło się zdjęcia na różnych metalowych płytkach z dodawaniem srebra gdzie zdjęcia robiły się ponad 30 minut, jest realna możliwość dokonania fotografii portretów lecz wydać trzeba duża ilość nakładów pieniężnych a zdjęcie można wykonać tylko jedno na blaszkę. Specjalista jak też doktorant Uniwersytetu Śląskiego Ziemowit Łuszczki dla którego główny zawód to inżynier fotografii wypowiada się, iż to wszystko nazywamy procesami monochromatycznymi, potem zaś na rynek weszły światłoczułe matryce co przekłada się na wykreowanie całkowicie rewolucyjnych świeżych aparatów cyfrowych.

Cyfrowa fotografia powiększa się zadziwiająco ekspresowo jak też można sklasyfikować nagminnie szalenie dużą ilość szczegółów które przyczyniły się do powstania jej. Autorytet i także alumn Politechniki Wrocławskiej Arkadiusz Kuźdub którego fach to inżynier fotografii jest zdania ,że nie jak w w zwykłej fotografii, w nowej fotografii obraz nanosi się jako dany kadr w budowie cyfrowej, zaś nie w postaci chemicznej na nośniku światłoczułym. Od 2005 roku nowoczesny sprzęt fotograficzny całkowicie wyrzucił ten z poprzednich czasów. Dziś w cyfrowe aparaty wbudowane są też bardzo dobre kamery, wychwytujące obraz ruchomy.

Czytaj dalej.