Blog about internet

Blog about internet, web, www, online shop, webshop, marketing etc

Historia PC

Historia PC

Historia sprzętu komputerowego

Aktualnie sprzęt PC rozkręca się w ogromnym tempie, 1-szy i najbardziej masywny PC na Świecie skończył 70 lat. Fachowiec i też absolwent Uniwersytetu Poznańskiego Imre Sulecki którego stanowisko to programista twierdzi, iż przy całym ogromnym progresie na równi ze skokiem wydajności i mocy obliczeniowej, też ważne jest zdecydowanie bardzo duża poprawa w temacie ergonomii, zadaniowości w wielu aspektach i szeroko pojętej estetyki. 1-szy komputerowy sprzęt ważył 70 ti także zajmował powierzchnię stu sześćdziesięciu siedmiu metrów kwadratowych, działał często istotnie głośno i problematycznie a także nagminnie istotnie silnie się nagrzewał i przegrzewał.

Znawca i jednocześnie też magistrant Uniwersytetu Poznańskiego Piotr Pękacz dla którego główna praca to technik zapewnia jakoby rzeczywiście 1-sze komputery PC dla przeciętnych użytkowników stały się dostępne po czasie, czyli w latach 80 20 wieku. Tak rzeczywiście dopiero po tak zwanej nakładce na PC czyli inaczej systemowi MS-DOS jak również kreacji systemu operacyjnego win 1.0 rozpoczęła się era stacjonarnych komputerów.

Sprzęty PC nie zajmowały już całych pomieszczeń i jednocześnie w większości sytuacji to udostępniło szansę aby taki sprzęt mieścił się na biurku do typowego i jednocześnie też codziennego użytkowania go. Fachowiec i też dyplomant Politechniki Gdańskiej Albert Porczak dla którego stanowisko to tester twierdzi, iż w latach dziewięćdziesiątych komputery stacjonarne miały wnętrzności na to by uruchamiać na nich gry desktopowe zaawansowane graficznie. Potem zaś miała szansę nastąpić rewolucja laptopów, nazwać można to ogromną poprawą w temacie codziennego użytkowania jak też mobilnego użytkowania. Dziś sprzęt PC jest niesamowicie potężny i ogromnie ważne jest to, iż zajmuje bardzo mało przestrzeni.

Czytaj dalej.